http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
04.10
Taniej w internecie
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_11139/taniej-w-internecie_1_1420426657123500.jpeg

Sieć coraz częściej staje się miejscem, w którym ludzie chętnie wykonują zakupy. Transakcje obejmują najczęściej książki, płyty, sprzęty i ubrania, ale rosnącą popularnością cieszy się również zamawianie przez internet produktów spożywczych. Pozostaje pytanie, czy na wirtualnych zakupach można zaoszczędzić?

 

Nawet porównanie cen konkretnego produktu na najpopularniejszych portalach zakupowych i wybór najtańszego nie oznacza tego, że transakcja realnie się opłaca. Mimo wszystko, bardzo często jest tak, że tą samą rzecz można dostać w dużo niższej cenie. Wystarczy jednak kilka dodatkowych działań, żeby liczyć na naprawdę dobrą transakcję. Jak obniżać koszty swoich zakupów online i nie ulec pokusom impulsywnych zakupów? 

Generalnie większość internautów zaczyna poszukiwania od sprawdzenia produktu w wyszukiwarce - czyta i przegląda recenzje na jego temat, sprawdza również ceny na portalach aukcyjnych i w porównywarkach. Następnie wyszukuje najtańszą ofertę, lub taką, która bardziej mu pasuje np. ze względu na renomę sprzedawcy czy koszt wysyłki. Na koniec dokonuje zakupu. Ten typowy schemat można zmodyfikować, aby osiągnąć dodatkowe korzyści.

Wybór najlepszego terminu

Najpopularniejszym pretekstem dla zmasowanych akcji rabatowych i wyprzedaży w sieci są wszelkiego rodzaju święta narodowe albo dni uważane za inaugurację lub zakończenie konkretnego sezonu. Dlatego najlepiej szukać ciekawych promocji w okresie Bożego Narodzenia, po Nowym Roku czy w sierpniu (kiedy wyprzedaje się letnie kolekcje).

Minimalizacja kosztów dostawy

Bardzo często niższe internetowe ceny są wyrównywane przez wysokie koszty dostawy. Ma to istotne znaczenie przy tanich produktach, gdzie cena przesyłki może wynieść nawet 50% ceny produktu. Jeszcze więcej trzeba zapłacić w przypadku zamówienia zza granicy. W takiej sytuacji można sobie jednak poradzić. Zamawiając takie produkty, jak np. kosmetyki lub urządzenia, lepiej kupować rzadziej, ale za to więcej. Można też dogadać się ze znajomymi i składać wspólne zamówienia z jednego konta. Warto też zapoznać się z regulaminem sklepu, a konkretne z zasadami bezpłatnej wysyłki. Liczne markety oferujące zakupy online zapewniają darmowy dowóz sprawunków po przekroczeniu ich konkretnej wartości. Można również szukać specjalnych kodów rabatowych na samą przesyłkę towaru. 

Newslettery i portale społecznościowe

Dzisiaj niemal każda firma posiada swoją podstronę na Facebooku. Warto „polubić” ulubione marki lub sklepy na tym portalu i śledzić aktualności dotyczące najnowszych promocji. Można się również zapisać do newslettera i regularnie dostawać informacje o rabatach na swojego maila.

 

ad
facebook
pogoda