http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
15.06
Święto seniorów na Promenadzie
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_68885/swieto-seniorow-na-promenadzie_1_1939949514151721.JPG

Kilkuset osób uczestniczyło w wojewódzkich senioraliach, które odbyły się na Promenadzie im. Czesława Niemena. Hasłem przewodnim tegorocznego święta seniorów było "Zdrowie i aktywność".

Kolejna odsłona imprezy skierowanej do osób starszych odbywa się w tym roku we wszystkich subregionach naszego województwa. - Osób starszych jest z roku na rok coraz więcej, żyjemy coraz dłużej i jesteśmy nie tylko coraz zdrowsi, ale także bardziej świadomi - zaznaczał w trakcie spotkania marszałek Wojciech Saługa. - Zależy nam na tym, by seniorzy byli istotną częścią społeczeństwa, by wychodzili z domów, znali swoje prawa i uczestniczyli w życiu społecznym. Musimy docierać też do mniejszych ośrodków, nie tylko do dużych miast, by ideą polityki senioralnej obejmować cały region - dodał.

Na częstochowskich seniorów czekało wiele atrakcji. Były trzy strefy tematyczne: zdrowia, aktywności i relaksu. Seniorzy m.in. uczestniczyli w licznych warsztatach (manualnych, makijażu, stylizacji fryzur, czy pielęgnacji dłoni), wykładach o tematyce medycznej, czy pokazach (pierwszej pomocy). Były też lekcje jogi, zumby, pilatesu, maszerowania z kijkami. Poza tym na imprezie pojawili się znani sportowcy. Można było porozmawiać między innymi z żużlowcem Sebastianem Ułamkiem oraz siatkarzami - Stanisławem Gościniakiem i Radosławem Panasem, którzy na scenie głównej przeprowadzili trening.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania w kardiobusie, osteobusie oraz spirobusie. Każdy chętny otrzymał Kopertę i Paszport Życia. Nie zabrakło również atrakcji dla tych, którzy przyprowadzili wnuki. Na najmłodszych uczestników zabawy czekał kącik malucha, a w nim: wspólne rysowanie, konkursy, malowanie twarzy czy czytanie bajek.

Organizatorem senioraliów był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy.

kg, zdj. kg
facebook
pogoda