http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/cam/cam1.jpg
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/banner_996/GJ_formaty_zycieczestochow_1000x70.png
24.06
Seniorzy dostaną 500 plus?
http://archiwum.zycieczestochowy.pl/gfx/photos/offer_68961/seniorzy-dostana-500-plus_1_743489983112323.jpeg

Prawo i Sprawiedliwość na dobre rozpoczęło przygotowania gruntu pod najbliższe wybory. Po sukcesie programu "500 plus" rozważa zastosowanie podobnego rozwiązania - tym razem jednak w stosunku do emerytów i rencistów.

 

Wprowadzenie szumnie zapowiadanego w kampaniach wyborczych programu "500 plus' przysporzyło partii obecnie rządzącej wielu zwolenników. PiS zamierza więc postawić na dobrze sprawdzone rozwiązanie. Tym razem jednak 500 zł mieliby otrzymać emeryci i renciści. Wypłata dodatku nie byłaby jednak comiesięczna, ale coroczna. Pomysł wydaje się być trafiony bowiem do tej pory żadna z partii nie stworzyła nośnej oferty dla seniorów. A przecież to właśnie głosy tej grupy mogą okazać się najistotniejsze. Zdaniem politologów mogą to być złudne przypuszczenia. Takie gesty wcale nie muszą się w prosty sposób przełożyć na wzrost notowań danej partii, bo emeryci najczęściej dobrze wiedzą, na kogo głosować i niechętnie zmieniają zdanie.

Główną barierą do wdrożenia pomysłu mogą jednak okazać się finanse naszego państwa. Jak wynika z szacunków "Dziennika Gazeta Prawna" wdrożenie tego pomysłu pochłonęłoby z budżetu państwa prawie 4,5 mld złotych. W całym kraju renty i świadczenia emerytalne pobiera 9 mln osób. Średnia wysokość emerytury wypłacanej przez ZUS wynosi nieco ponad 2 tys. zł miesięcznie. Do pomysłu partii Jarosława Kaczyńskiego nie odniosło się jeszcze Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ani Ministerstwo Finansów. 

kg
facebook
pogoda